"Київ Цифровий" – застосунок від КМДА, за принципом "місто в телефоні", що став доступним для киян у 2021 році та об’єднує низку міських сервісів. Серед них – оплата за паркомісця на вулицях міста. Утім, у центрі столиці досі можна натрапити на людей, що вимагають з водіїв оплату готівкою – аферисти представляються комунальниками й орудують у найбільш "елітних" місцях.

Аби з'ясувати, як діє схема і де саме орудують "чорні паркувальники", знімальна група "СтопКору" провела рейд центром Києва.

"Сталася така ситуація: підʼїжджаючи до місця зйомки, шукав собі паркомісце та натрапив на одного хлопця, який, буцімто, за його словами "тримав це місце саме для мене". Представився працівником "Київ цифровий" та сказав, що "сервіс зараз не працює, тому ми допомагаємо людям знайти вільне місце для машини". І яке ж було моє здивування, коли я заплатив йому 50 гривень за місце, а коли за годину повернувся до машини, то побачив на лобовому склі бумажку зі штрафом на 700 гривень!", – розповідає журналіст.

Тож команда "СтопКору" вирішила об'їхати найбільш популярні місця для парковки, аби упіймати нелегалів "на гарячому". Точок зупинки – декілька: ТРЦ "Гуллівер", НСК "Олімпійський", Володимирський ринок.

У декількох локаціях центру Києва медійники таки змогли зафіксувати чоловіків у жилетах і з дорожніми конусами. Це – так звані "чорні паркувальники", що чатують біля "елітних" місць, де щодня проїжджають тисячі машин, і "розводять" жителів столиці на кеш замість цифрової оплати.

"Ще в далекому 2017 році столична влада запровадила закон, що Київ повністю переходить на безготівкову оплату. Тому всі ці чоловіки в жилетах – "розвод". Оплачуйте паркомісце тільки через Монобанк, Приватбанк або ж через "Київ цифровий", – наголошує репортер.

Нагадаємо, у соцмережах шириться хвиля критики через випадки вивезення авто під час повітряної тривоги в Києві й захмарні прайси за визволення залізних коней з "полону" евакуаторників. Аналітики "СтопКору" розібрались, чи законно і чи доцільно евакуйовувати машини з вулиць столиці під час війни? А також – хто цим займається, скільки заробляє і як перерозподіляються ці фінансові потоки.