З квітня він перебуває під домашнім арештом. Прокуратура вимагає для церковнослужителя тримання під вартою або заставу у розмірі 60 млн грн, повідомляє Суспільне із зали суду.

Своє клопотання сторона обвинувачення аргументує тим, що у митрополита Павла рухомого та нерухомого майна саме на таку суму. Крім того, сюди не врахували банківські активи клірика.

Підстава зміни запобіжного заходу — порушення одного з обов'язків, які наклав слідчий суддя. Зазначають, що Павло Лебідь спілкувався з одним зі свідків у кримінальній справі. Проте у виступі на судовому засіданні митрополит Павло сказав, що не знайомий із тим свідком.

Адвокат митрополита Олег Поваляєв подав клопотання, щоб запросити цього свідка та допитати у судовому порядку. Втім клопотання залишили на кінець розгляду справи.

Прокурор у справі Євген Завістовський заявив, що Павло знав про заборону спілкуватись з тим свідком, адже ознайомився з протоколами.

Прокурор зачитав матеріали, які нібито доводять, що колишній намісник Києво-Печерської лаври розпалював національну ворожнечу та виправдовував агресію Росії проти України.

Прокурор Євген Завістовський просить змінити запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою до 1 вересня 2023 року. Таким чином хочуть зменшити ризики, зокрема, запобігти спілкуванню зі свідками. Також на волі підозрюваний може спробувати знищити або спотворити докази, вважають у прокуратурі.

Сам Павло, виступаючи в суді, сказав, що нічого не порушив. А ще митрополит УПЦ заявив, що "ніколи в житті не був на стороні агресора" і "ніколи не підтримував Путіна".

Ще митрополит Павло у суді заявив, що у Воронькові, де він перебуває під цілодобовим домашнім арештом, йому відключають світло та воду.

Так, за словами Лебедя, сталося і в день його народження, через що він провів іменини без електрики. Екс-намісник додав, що через це він сьогодні може і не переодягнутися зовсім. Як перевдягання пов'язане з відсутністю світла та води – не уточнив.

До того ж, митрополит УПЦ (МП) виступив із проханням до судді прибрати представників медіа із зали суду, адже на його думку вони "перекривлюють інформацію", а також самого підсудного ніби-то прокуратура та СБУ звинувачують у "висвітленні інформації" (хоча це не так, адже остання підозра була виписана йому якраз за повноцінне інтерв'ю, для прикладу).

Що відомо про справу проти колишнього намісника Києво-Печерської Лаври Павла

Популярні новини зараз

На Київщині дороги посипають протиожеледними сумішами та очищають від снігу, — КОВА

У Києві затримали на корупції очільницю міжрайонної МСЕК

У Києві дії хуліганів спричинили зупинку міської електрички на Дарниці

На війні загинув пілот Мі-8, Віталій Пляка, що прорвався в оточений Маріуполь та зміг повернутись

Показати ще

СБУ заявила про викриття нових фактів підривної діяльності проти України від митрополита УПЦ Павла Лебедя. Настоятелю Києво-Печерської Лаври 13 липня оголосили нову підозру за двома статтями Кримінального кодексу: заперечення збройної агресії РФ і порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно.

1 квітня СБУ вручила підозру наміснику Лаври та митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (с. 161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2 ККУ).

У СБУ уточнили, Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора.

Того ж дня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід колишньому намісникові Києво-Печерської лаври, митрополитові УПЦ МП Павлу (Лебедю). Суд задовольнив клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт. Крім того митрополита зобов'язали носити електронний браслет. Згодом це рішення апелювали.

Митрополит УПЦ (МП) не вважає РФ країною-агресором, зокрема через те, що в нього в Росії живе сестра.

Після оголошення вироку він вказав на "ганебне рішення" присутніх і пошкодував, що в Україні відсутня смертня кара.

Тим часом засідання суду продовжилося після перерви, яка тривала до 18:00.

29 травня митрополиту Павлу продовжили запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 1 липня. Після його знову продовжили на два місяці.