Про це повідомляє Суспільне.
Усі представлені на виставці фото, це роботи українських фоторепортерів. Серед них Андрій Дубчак, Едуард Крижанівський, Євген Малолетка, Микола Тимченко та Сергій Коровайний
На знімках зафільмована робота волонтерів. А саме лікарів, кухарів, а також працівників гуманітарних організацій.
Гуманітарна координаторка в Україні Деніз Браун розповіла, що Всесвітній день гуманітарної допомоги започаткували після атаки на будівлю ООН у Багдаді в Іраку у 2003. Тоді загинули десятки співробітників, національних і міжнародних, а сотні були поранені.
"Ми згадуємо тих, хто втратив життя і тих, хто отримав поранення. Всі волонтерські організації тісно пов’язані і ми працюємо разом щоб забезпечити підтримку народові України"
На заході також була міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Саме вона займається гуманітарними коридорами, де до тимчасово окупованих територій доправляють вантажі з допомогою.
"Поки ми тут багато гуманітарних операцій зараз у ці хвилини на лінії фронту рятують літніх людей, жінок. Я щиро за це дякую. Я наведу лише один приклад — спецоперації, у якій я особисто брала участь. Азовсталь — травень минулого року. ООН, гуманітарні оператори, МКЧХ Створили спеціальну групу яка поїхала на Азовсталь і врятувала сотні наших цивільних. Це були сотні кілометрів і десятки блокпостів, заміновані мости, і 100% небезпека. Але вони це зробили. Я памятаю досі очі тих жінок і дітей яких ми тоді врятували"
В управлінні ООН з координації гуманітарних справ повідомили, що з початку повномасштабного вторгнення Росії щонайменше 9 гуманітарних працівників загинули на території України. Ця цифра включає лише підтверджені випадки з гуманітарними співробітниками неурядових організацій.
Загалом у світі у 2022 році, рятуючи життя інших, загинули 116 гуманітарних працівників. Цього року загинуло 62 гуманітарних співпрацівника.