Про це розповідає Фейсбук КПІ ім. Ігоря Сікорського

Через постійні російські ракетні та безпілотні атаки багато українських закладів освіти працюють часто у дистанційному режимі. Адже не всі можуть забезпечити надійне укриття на велику кількість дітей. Особливо це стосується нашої молоді, що навчаються у вищих навчальних закладах.

У КПІ вирішили створити інноваційне укриття. Головна мета проєкту – це забезпечити безперервний освітній процес в Україні.

архітектор Павло Пекер

Проєкт розробляв архітектор Павло Пекер, який має досвід роботи з подібними проєктами в Іраку та Лівії. Він зазначив, що для нього особисто дуже важливо заохочувати молодих людей залишатися в країні, надавати їм сенси та створювати умови для цього. І якісна освіта — обовʼязкова складова цього процесу.

"Цей проєкт — симбіоз укриття, побудованого відповідно до норм, і коворкінгу з розумним зонуванням, де можна навчатися, слухати лекції, проводити семінари тощо"

Сучасний безпечний простір для навчання та студентських івентів поєднує функції укриття та коворкінгу. Реалізація ідеї зайняла понад рік.

Принцип простору — конструктор, який вирішує будь-яку бізнес-задачу.

Для його створення:

  • повністю оновили вентиляційну систему,
  • встановили броньоване скло,
  • акустичні панелі,
  • автономне живлення тощо.

Всередині є кімнати для відпочинку, для онлайн-зустрічей, читацькі зали, ігрова зона, кафетерій, інклюзивні вбиральні та душові. Простір може вмістити близько 500 людей. Уся інфраструктура, зокрема вентиляційна система, розрахована на тривале перебування.

Популярні новини зараз

На Київщині викрили шахраїв, що підробляли різні сорти насіння під виглядом відомих брендів

На Київщині судитимуть 34-річного ґвалтівника, який напоїв та вступив у статевий акт із 15-річною дівчиною всупереч її волі

У Києві оштрафували матір наглого 12-річного школяра, який слухав російську музику та нагрубив жінці

Художник-скульптор з Франції створив у Києві 5 скульптур червоного кольору. Де їх шукати?

Показати ще

"Завдяки дизель-генератору та автономним системам вентиляції, кондиціонування та опалення, в просторі буде комфортно знаходитись"

Зазначають, що для безперервного навчання під час війни в пріоритеті були комфорт та безбар'єрність. Організатори планують масштабувати ідею смартукриттів, аби відкрити подібні простори в інших українських університетах.

Раніше Хрещатик писав, що У столичному політехнічному інституті створять іноваційне укриття з коворкінгом.