Джерело: Sun Osipova/Instagram
Дослідниця зазначила, що схожа ситуація на Київщині вже була у 2015 році. І тоді птах також прилетів близько до людей. І припустила, що такі мандрівки притаманні через те, що птах молодий.
Вона запевнила, що продовжить спостерігати за рідкісним гостем.
Довідка. Сип білоголовий — птах роду сип родини Яструбових ряду Соколоподібні.
Дуже великі птахи. Маса до 6,1, навіть до 7 кг. Дорослий птах має загальне блідо-рудувате забарвлення. Махові і стернові пера темно-бурі, голова і шия вкриті білим пухом, навколо шиї «комірець» з м’якого білого пір’я. У молодих птахів забарвлення темніше, навколо шиї немає білого коміра.
У природі добре визначаються за великими розмірами, світлим забарвленням голови. Дуже характерний силует птаха, коли він летить. Він широко розставляє передні махові пера, втягує злегка голову. Літає переважно ширяючим польотом, часто високо над землею. Голос — свист, шипіння або хрипле каркання.
Живляться ці птахи майже винятково мертвими тваринами і навіть тими, що почали розкладатися. Дуже рідко хапають живих невеликих звірів і птахів.
Гнізда роблять на виступах або в щілинах скель з чималих товстих сучків. Вимощують їх травою і шерстю.
Поширені в Південній Європі, Північній Африці, Південній і Середній Азії у великих гірських системах. В Україні гніздяться в Криму, на території Кримського заповідно-мисливського господарства, в скелястих урвищах Бабуган-яйли та в інших місцях. За даними 2002—2006 рр. чисельність виду в Криму становить не менше 80—100 особин, з яких гніздиться не менше 10—16 пар. Протягом минулих 15 років кримська популяція сипа білоголового стабільна.
Зрідка сипи залітають також в інші південні та західні райони України.