Про це стало відомо із рішення Солом'янського районного суду м. Київ справі №760/30150/23.
За версією ДБР, кілька співробітників Управління патрульної поліції у місті Київ та представники транспортної компанії, яка займається евакуацією неправильно припаркованих автомобілів, організували підпільний штрафмайданчик. Він знаходився у Солом'янському районі столиці.
На цей підпільний штрафмайданчик привозили автомобілі, які буцімто були неправильно припарковані. Власники цих транспортних засобів оплачували послуги з доставки на місце тимчасового зберігання, а також вартість зберігання та вартість їхнього повернення.
Досудове слідство вважає, що співробітники Управління патрульної поліції у місті Київ передавали своїм спільникам (представникам транспортної компанії) через месенджери Telegram та WhatsApp інформацію про конкретні автомобілі та їх власників. Зокрема, це були VIN коди автомобілів, інформація про те, чи потрапляв автомобіль у ДТП, чи є відкриті виконавчі провадження щодо власників автомобілів, чи є у власників автомобілів неоплачені штрафи за порушення правил дорожнього руху.
Як довго в українській столиці функціонував підпільний штрафмайданчик для автомобілів – не уточнюється. За версією досудового слідства, поліцейські повідомляли своїм спільникам інформацію про автомобілі та їх власників у 2022-2023 роках.
Тим часом, в Україні хотіли тимчасово заборонити інспекторам з паркування евакуацію автомобілів на штрафмайданчики на період дії військового стану. У березні 2023 року у Верховній Раді навіть зареєстрували відповідний законопроєкт №9092. Але у травні 2024 року народні депутати його відхилили.
У пояснювальній записці до законопроєкту №9092 говорилося, що під час війни з російськими окупантами в Україні збільшилася кількість евакуацій автомобілів на штрафмайданчики. І часто для цього немає законних підстав. Крім того, під час війни часто буває, коли, наприклад, через повітряну тривогу громадянам потрібно швидко пройти до бомбосховища. Вони не мають часу шукати паркування для автомобіля. Автори законопроєкту вважають, що у таких випадках з етичної та моральної точки зору неприпустимо вимагати від водіїв дотримання правил паркування.
У серпні 2023 року Кабмін збільшив кількість підстав для тимчасового затримання автомобіля поліцейськими або інспекторами з паркування, додавши п'ять нових причин. Евакуювати автомобіль на штрафмайданчик дозволили, якщо його припарковано на місці, де є знак, що стоянка призначена для ТЗ осіб з інвалідністю; якщо автомобіль із ДВС припаркували у місці для електромобілів; якщо припарковане ТЗ заважає зупинці автомобіля з електродвигуном; якщо погано видно номерний знак через його пошкодження чи забруднення, і якщо немає номерного знака; якщо незаконно встановлено номерні знаки ЗСУ та інших силових чи правоохоронних відомств.
Раніше Хрещатик повідомляв, що у Києві розслідують факти зловживання евакуації автівок до спецмайданчиків.