Журналісти розбираются, що відбувається, і коли столична влада прибере з вокзалу незаконні кіоски. Оптовий ринок в районі київського вокзалу перебуває в жахливому технічному і санітарному стані. Це, а також відсутність паспортів прив’язки у орендарів торгових точок стало причиною демонтажу ринку. Про це в ефірі Громадського радіо заявив заступник директора Департаменту територіального контролю Києва Михайло Абрамов.

«У товариства „Бонапетіт“ закінчилась оренда земельної ділянки, вони працювали на тому місці близько 26 років, і вони не оформляли паспорта прив’язки, не змінювали конструктиви, не покращували їх продовж 26 років. Воно там перебуває в жахливому стані, там повна антисанітарія. Місяць тому ми надали припис на демонтаж цих тимчасових споруд, вони його не виконали. І тиждень тому було надано доручення комунальному підприємству здійснити демонтаж цих тимчасових споруд»

За його словами, оптовики вже мали піти, у них була можливість демонтувати власними силами. Власник ТОВ повинен був попередити орендарів тимчасових споруд, але він цього не зробив.

«Був супротив, вони (працівники на ринку — ред.) перекривали рух громадського транспорту. Ми ще раз попросили їх, щоб вони попередили людей, що вони повинні звільнити цю тимчасову споруду. Для того, щоб провести там демонтаж. Вони повинні були оформити паспорта прив’язки. Вони його продовж 26 років не оформлювали, просто сплачували оренду земельної ділянки, і все. І продовж 26 років вони ні разу не робили реконструкцію цього ринку»

У Києві завжди складна ситуація з ринками, торговими точками, бо дуже багато біографій подібних торгових розміщень ідуть ще з далеких 90-х. І мають певні пов’язані між собою конфліктні точки. Таку думку в ефірі Громадського радіо висловив голова громадської організації «Рада з урбаністики Києва» Віталій Целик.

«Дуже часто ті вуличні бізнесмени, які розпочинали в ті буремні часи початку встановлення незалежності, потім з часом стали солідними бізнесменами. Або збудували нові торгівельні центри, з новими легальними бізнесами… Але, можливо, задля ностальгії залишали за собою право власності, чи право контролю за подібними напівзаконними точками. Подібні риночки дуже часто виглядали не дуже гарно»

Він також навів приклад на вулиці Старовокзальній.

«Там було кілька точок, які люди знали, що це конкретно притони. Навколо них завжди зосереджувалися люди з низькою соціальною поведінкою, з доволі пропитими обличчями. І кілька років тому ми з друзями, кількома молодіжними організаціями (Free, Пласт, Спілка української молоді) поруч на вулиці, яка тепер називається Скомороська, організували молодіжний центр. І коли ми робили там ремонт, неодноразово бачили, що буквально під стінами нашого центра в білий день о 12 дня приходили наркомани і просто кололися. Або в пах, або в руку, от просто у відкриту»

За його словами, у міста є проєкт на це літо по швидкій реорганізації Вокзальної площі. Згідно з проєктом, вона стане зручнішою для автомобілів, буде менше заторів, швидше можна буде доїхати до вокзалу, сісти в таксі, чи сісти в громадський транспорт, але це теж тимчасова міра.

«Вокзальна площа буде нормально працювати, коли туди буде повернута кінцева швидкісного і звичайного трамваю»

Довідка. Нагадаємо, 28 червня, у п’ятницю, співробітники КП «Благоустрій» мали намір виконати рішення про демонтаж МАФів на ринку «Яма» біля центрального залізничного вокзалу.

Після нетривалої сутички працівники комунальної служби зупинили свої роботи, продавці залишили торговельні точки, й конфлікт було вичерпано. Проїзд до вокзалу та своєчасний рух поїздів було відновлено.

Популярні новини зараз

Київщину атакували російські дрони, вночі працювала ППО — ОВА повідомили деталі

Під час пожежі на Київщині постраждав будинок відомої блогерки та переможниці шоу “Супермама”

Став відомий рейтинг найсильніших та найслабших шкіл Києва за результатами НМТ 2023

Розповсюджував дитяче порно та запрошував неповнолітніх до себе — у Києві викрито зловмисника

Показати ще