Переговори Київміськбуду з банками про залучення кредитів на перезапуск будівництва закінчились нічим. Про це розповів голова правління, президент Київміськбуду Василь Олійник в інтерв'ю Forbes.
"Переговори з банками не дали результату через негативний фінансово-економічний стан компанії, відсутність гарантованих джерел повернення боргу і сплати відсотків, відсутність адекватного заставного забезпечення", – повідомив Олійник.
Читайте також: Скандал навколо "Київміськбуду": інвестори по 7 років чекають на оплачене житло - що кажуть в компанії?
"Гроші, кажуть, є. Але клас ризиковості у нас високий. Банки хочуть не однократне, а дво- і трикратне забезпечення: тобто вартість майна у забезпеченні має бути втричі вища, ніж сума кредиту"
Банки були б готові надати кредит під гарантії влади, але місто не може її надати за законодавством, а гарантії уряду надаються для реалізації загальнодержавних програм або інвестиційних проєктів, які пройшли процедуру конкурентного відбору. Тому, як і раніше, єдиним реальним шляхом для виходу Київміськбуду з кризи залишається бюджетна підтримка. Компанія потрібно майже 4 млрд грн на 2024-2025 роки для старту будівництва. Вона розраховує на докапіталізацію від акціонерів, основний з яких – територіальна громада міста Києва.
"Враховуючи воєнний стан, відсутність попиту, довіри до компанії, подорожчання матеріалів і послуг, з внутрішнього ресурсу, ми нічого не зможемо вкласти в обʼєкти для активної роботи. Старт на майданчиках можливий тільки із залучених коштів"
Портфель Київміськбуду складається з 24 житлових комплексів, роботи ведуться лише на шести з них, які мають високий ступінь готовність. Здебільшого це проєкти Укрбуду, які кілька років тому віддали Київміськбуду для добудови.
Раніше стало відомо: "Київміськбуду" потрібно понад 2,2 млрд — що робитиме Київрада?