У четвер, 31 жовтня, біля будівлі Київської міської державної адміністрації зібрався мітинг інвесторів "Київміськбуду". Люди вимагали відновити будівництво житла, куди вони вклали свої гроші. Київрада сьогодні під час засідання ухвалила рішення про докапіталізацію холдингової компанії.

Про це повідомляє Суспільне.

Під стінами КМДА інвестори "Київмісьбуду" збираються вже понад два роки, розповіла одна з учасниць акції Юлія. Вона хотіла зробити доньці подарунок на 18-річчя і у 2019 році вклала у будівництво однокімнатної квартири у житловому комплексі "Медове-2".

"Наш будинок мав бути зданий (в експлуатацію — ред.) до початку війни. У нас 40% початого будівництва, тобто 60% було не готове до початку війни. Все спихують на війну. Але це не через війну. Стоїмо, щоб нас почули, щоб нас добудували. Грошей немає, потрібне дофінансування", — каже пані Юлія.

За її словами, у 2019 році квартира, в будівництво якої жінка вклала гроші, коштувала 800 тисяч гривень. Тепер же таке житло коштує значно дорожче і придбати нове родина вже не може.

"Ми одні із тих, хто по факту купився на гарну рекламу. Навіть на сайті було написано, що у зв'язку з якимось проблемами з банкрутством, місто візьме на себе відповідальність. Але відповідальності ніхто на себе не хоче брати, ніхто не хоче виділити на це гроші. Воно (будинок — ред.)виглядає як смітник, там б'ють підземні води, там повне підтоплення паркінгів. Там є гнила цегла, яку треба знімати. Але там дуже багато чого треба знімати і класти нове. Тобто нові гроші", — розповідає Юлія.

Валентина Михайлишин інвесторка ЖК "Отрада". Жінка розповіла, що очікувала отримати ключі від двокімнатної квартири у кінці грудні 2021 року, утім так їх і не отримала. Каже, що житловий комплекс збудований на 60%, а її квартира — суцільний моноліт, ні стін, ні вікон немає.

"Київміськбуд — це забудовник, який на 80% належить місту. Через це ми з чоловіком вклали кошти. Збирали довго гроші і серед інших забудовників вибрали "Київміськбуд", бо це забудовник міста. Ми вірили, що це буде 100-відсоткова гарантія добудови. Нараза квартира не добудована, ми продовжуємо знімати житло. Ми вклали приблизно 50 тисяч доларів", — сказала Валентина Михайлишин.

Загалом у Києві недобудованими залишається 22 житлових комплексу "Київміськбуду". Близько 40 тисяч людей не можуть заселитися у свої квартири.

Київрада сьогодні, 31 жовтня, під час засідання підтримала докапіталізацію "Київміськбуду" шляхом додаткової додаткової емісії та викупу акцій на суму 2,56 млрд грн. За проєкт рішення проголосували 77 депутатів.

Популярні новини зараз

Водії Києва потрапили до антирейтингу порушників

В Оболонському районі Києва зафіксовано пошкодження внаслідок атаки БпЛА

У Києві з 11-поверху багатопверхівки випав молодий хлопець

Начальник Печерського ТЦК не відповідатиме за безпідставне списання 24 офіцерів запасу, адже закінчився строк справи

Показати ще

Окрім того, 72 депутати підтримали звернення до уряду з проханням виділити "Київміськбуду" 2,28 млрд грн на добудову 18 об'єктів "Укрбуду".

У Київраді зазначили, що проблеми у "Київміськбуду" почалися після того, як розпорядженням Кабміну від 17 червня 2020 року на компанію було покладено зобов'язання щодо добудови 18 об'єктів державної будівельної корпорації "Укрбуд".

"За даними аудиторської компанії "Бейкер Тіллі Україна", сумарний запланований збиток компанії, пов’язаний із добудовою проєктів корпорації "Укрбуд", складає 2,28 млрд грн за цінами 2023 року. Це останні розрахунки", — каже заступник міського голови, секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

Стабілізація фінансового стану ХК "Київміськбуд" має на меті, перш за все, відновлення виконання компанією своїх зобов’язань перед десятками тисяч інвесторів. Це обов'язок КМДА як головного акціонера, зазначив Бондаренко.

Президент "Київміськбуду" Василь Олійник під час виступу з трибуни пообіцяв оприлюднювати кошториси добудови по кожному об'єкту на усіх доступних ресурсах та про використання коштів.

"Створили бюджетні картки кожного об'єкта, володіємо економікою будівництва всередині об'єктів в цінах станом на 1. 09. Опрацьовуємо можливі сценарії використання коштів. Один із них — це перші поштовхові кошти, які дадуть можливість оживити будівництво на наших об'єктах, сколихнути ринок, притягнути інвесторів, поліпшити довіру до компанії і до об'єктів", — зазначив Олійник.

ПрАТ "ХК "Київміськбуд" — найбільший забудовник столиці. Його основний акціонер – територіальна громада Києва в особі Департаменту комунальної власності КМДА з часткою 80%. З 2012 року головою правління і президентом компанії був Ігор Кушнір.

19 травня 2023 року видання Bihus.info опублікувало матеріали розслідування, в якому стверджується, що землю "Київміськбуду" у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра.

Київська міська рада на засіданні 25 травня проголосувала за створення тимчасової комісії для перевірки компанії "Київміськбуд".

У липні журналісти Bihus.Info оприлюднили матеріали розслідування про віллу дружини Кушніра у Франції за 20 мільйонів євро і про те, як подружжя Кушнірів здійснило сходження на Еверест. За даними видання Bihus.Info, для виїзду з України під час воєнного стану Ігор Кушнір має довідку про інвалідність.

Київський міський голова Віталій Кличко повідомив, що діяльність забудовника ПрАТ "Київміськбуд" перевірять аудитори. На час перевірок керівник компанії Ігор Кушнір відсторонений від виконання обов'язків.

У липні в офісах "Київміськбуду" поліція провела санкціоновані обшуки. Розслідували можливі привласнення коштів при закупівлі квартир за кошти столичного бюджету. Рішення суду щодо цієї справи ще немає.

Результати перевірки діяльності ПрАТ "ХК "Київміськбуд" оприлюднили в листопаді. Як зазначили в КМДА, аудитори дійшли висновку, що компанія переживає труднощі через кризу в економіці, а не через зловживання керівництва.

У грудні 2023 року Ігоря Кушніра звільнили з посади президента і голови правління "Київміськбуду". 9 лютого 2024 року наглядова рада "Київміськбуду" призначила головою правління – президента компанії Василя Олійника.

Наприкінці лютого цього року новопризначений президент "Київміськбуду" Василь Олійник провів першу зустріч з інвесторами житлових комплексів. Йшлося про плани, які втілюватиме команда, щоб відновити будівництво та виконати зобов'язання перед покупцями.

У травні 2024 року комісія щодо розв'язання проблемних питань, пов'язаних із діяльністю "Київміськбуду", ухвалила рішення про необхідність докапіталізації товариства на понад два мільярди гривень. У липні повноваження цієї комісії продовжили ще на три місяці.