Сидір Ковпак – учасник численних боїв проти загонів УПА. Про демонтаж памʼятника повідомив представник Національного українського молодіжного об’єднання, громадський діяч Олег Слабоспицький.

Сидір Ковпак – радянський топчиновник

Погруддя комуніста з Котельви знесли у парку Слави в Києві. Демонтаж виконали на підставі рішення Київської міської ради від 4 липня 2024 року.

Ковпак з 1917 року зі зброєю в руках вистёупав проти незалежності України. Представник інституту нацпамʼяті на Полтавщині Олег Пустовгар пише, що той брав участь у боях проти армії Української Держави та загонів вільного козацтва.

У 1930-х Ковпак закінчив спецшколу ОГПУ. З 1937 року очолював радянський окупаційний виконком у Путивлі.

З 1944 року був депутатом Верховної Ради УРСР, а згодом і заступником керівника президії. Брав активну участь у розшуку та репресіях проти антирадянських діячів. Ковпак є особою, яка обіймала керівні посади в збройних формуваннях Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

«У Полтаві вул. Ковпака перейменували на честь на Героїв ОУН. Також ім’я Ковпака прибрали з топонімічної мапи більшості сіл і міст Полтавської області. Водночас позитивний досвід Київської міськради важливо масштабувати й на Котелевську громаду Полтавського району, де комуністичні ідеологи у часи СРСР сформували масштабний культ Ковпака».

Ковпак під час рейдів

Олег Пустовгар пише, що Ковпак прославляється у Полтавському районі кількома меморіальними дошками та званими «пам’ятниками». Також на честь нього названий Котелевський селищний будинок культури ім. С.А. Ковпака та Котелевська гімназія №1 імені С.А. Ковпака і парк «Ковпаківський».

Ковпак на початку кар'єри

Також громада фінансує коштом платників податків музей, присвячений діячеві СРСР Ковпаку.