Презентація проєкту, ініційованого виданням про цирк Circus Life, відбулася в Укрінформі.

Як зазначив засновник і редактор Circus Life Максим Сидоренко, організувати експозицію надихнула відданість українських артистів цирку цьому мистецтву.

“Ми хотіли показати виклики, з якими стикнулося циркове мистецтво в умовах війни. Також ми хочемо акцентувати суспільну увагу на важливості циркового мистецтва”, - сказав він.

За словами фотографа Circus Life і автора представлених на виставці робіт Микити Делюкова, артисти цирку демонструють надзвичайні вміння навіть у мирному житті, а під час війни - ще й у надзвичайних умовах.

“Для мене українські артисти цирку навіть у звичайних умовах є якимись надлюдьми. А під час війни вони працюють просто у надзвичайних умовах. Власне, всі українці зараз живуть у цих умовах і є надзвичайними людьми. І циркові актори ніби передають дух звичайного українця. На їхньому прикладі ми хотіли показати українцям і світу, яка ми неймовірна нація, які у нас люди”, - сказав Делюков.

Водночас засновник та директор школи циркового мистецтва CircusCentre Кріс Мейх'ю (Перт, Австралія) захоплений самовідданістю українських артистів цирку в умовах війни, а також рівнем підготовки дітей у профільних закладах.

“Я вражений надзвичайним рівнем підготовки українських дітей. І порівнюючи рівень цирку в Україні та Австралії, можу сказати, що циркова індустрія в Україні на рівень вища. Рівень дітей, яких я побачив тут, подекуди навіть вищий, ніж у випускників вищих навчальних закладів в Австралії. І той підхід до підготовки дітей, який я бачив на манежах, особливо під час війни, надзвичайно мене вразив”, - сказав Мейх'ю.

Фотовиставка "Український цирк під час війни" експонується з 16 до 31 грудня у парку ім. Т. Шевченка в Києві. На 20 стендах розміщено 40 світлин, на яких зафіксовано карколомні трюки у виконанні артистів українського цирку — дорослих і дітей, які попри війну продовжують виходити на манеж, залишаючись відданими мистецтву.