Про це йдеться у судовому вироку, який опублікували на Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Прийнявши до розгляду позов Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону, Господарський суд міста Києва ухвалив рішення — відмовити повністю. Прокуратура вимагала стягнути з компанії 687 944 грн за нібито несвоєчасне виконання ремонту військового автомобіля. Проте суд дійшов висновку, що роботи були виконані належно і в строк, передбачений договором.
Позов ґрунтувався на договорі від 23 листопада 2023 року між військовою частиною та компанією. У документі сторони погодили обсяг і порядок виконання робіт з технічного обслуговування та ремонту військового транспорту. Вартість замовлення становила майже 3 млн грн, яку військова частина повністю оплатила на підставі підписаного акту приймання-передачі послуг.
Прокуратура стверджувала, що виконавець не вклався у строк дії договору, який завершувався 31 грудня 2023 року, а сам автомобіль був нібито повернутий замовнику тільки в травні 2024 року. Через це прокурор вимагав стягнути з компанії понад 687 тис. грн штрафних санкцій.
Суд не погодився з цим. Він встановив, що строк виконання робіт мав визначатися у спеціальному замовленні, але конкретні терміни там не були прописані. Ба більше, всі узгоджені роботи, за документами, були завершені і прийняті ще у листопаді 2023 року, а оплата проведена наприкінці того ж місяця. Що ж до додаткових робіт, які виконувалися навесні 2024 року, то вони, як з’ясувалося, здійснювалися як волонтерська допомога.
Таким чином, суд дійшов висновку, що підстав для накладення штрафів чи пені немає, і постановив скасувати арешт коштів і майна, який був накладений у межах забезпечення позову.