Рішення Великої Британії щодо постачання Україні бойових танків є “головним болем” для канцлера Німеччини Олафа Шольца. Малоймовірно, що ФРН подолає своє небажання надсилати важку німецьку бронетехніку, не користуючись керівництвом Сполучених Штатів.
Про це пише Politico, передає УНН.
“Зараз ситуація не змінилася через крок, про який оголосив британський уряд”, – заявив речник уряду ФРН Штеффен Хебештрайт на пресконференції в Берліні, додавши, що йому, як і раніше, не відомо про жодні офіційні запити країн-партнерів щодо спільної поставки танків Leopard Україні.
Двоє німецьких чиновників на умовах анонімності повідомили, що позиція Шольца сильно залежить від президента США Джо Байдена, з яким канцлер тісно координував свої дії. Зокрема, про це свідчить спільна заява, опублікована минулого тижня, у якій канцлер оголосив про спільну поставку в Україну німецьких і американських бойових машин піхоти.
На регіональному передвиборчому мітингу в Берліні в понеділок, 9 січня, Шольц наголосив на важливості обговорення передачі зброї з американським президентом, сказавши, що постачання танків в Україну необхідно обговорювати “разом з друзями та союзниками, а особливо з нашим трансатлантичним партнером – зі Сполученими Штатами Америки”.
Очікується, що плани Британії щодо поставки танків будуть офіційно оголошені на зустрічі західних оборонних чиновників на військовій базі Рамштайн у Німеччині 20 січня. Вони, ймовірно, посилять тиск на канцлера Німеччини, оскільки Лондон стане першим, хто надасть Києву сучасні бойові танки західного виробництва, пише видання.
Голова комітету з питань оборони німецького парламенту та депутат від FDP Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн також закликала Шольца слідувати британським планам і відмовитися від його позиції щодо відправки танків.
“Після Marder має піти Leopard, щоб Україна могла успішно захиститися від жорстокої російської агресії. Німеччина повинна нарешті вийти стратегічно на випередження і не повинна завжди реагувати лише тоді, коли ситуація в Україні погіршується”, – сказала вона в коментарі Politico.