У Києві відбулася презентація та тест-драйв чотирьох всюдиходів українського виробництва “Богун-2”, які передали службі ДСНС на Херсонщині для ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС. Про це повідомляє Укрінформ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З Києва відправили гуманітарну допомогу на Херсонщину.

Що таке всюдихід “Богун-2”?

Всюдихід “Богун-2” являє собою машину з алюмінію, вагою 2400 кг з колесами в 1 м в діаметрі. Конструкція транспорту дозволяє застосовувати його за температури від -40 до +40 градусів. Максимальна швидкість всюдихода – 6 км\год. За наповненого бака він може їхати чи плисти 14 годин. Водночас в колесах встановлено чотири додаткові баки для пального, тож, якщо повністю заправити машину, її вистачить на 64 години рятувальних місій.

Керівник служби післяпродажного обслуговування компанії-виробника “Богун-2” Леонід Харківський каже:

— “З початку війни їхні всюдиходи використовувалися для евакуації людей в Ірпені та Бучі. Нова модель укомплектована усім необхідним для оптимізації роботи ДСНС – ношами, гучномовцем, раціями. Машина повністю української збірки, тож запчастини та сервіс доступні для ДСНС у будь-який момент”.

Впевнитися в ефективності всюдиходів представники преси змогли під час тест-драйву, коли, перебуваючи в кабіні транспорту, проїхали по болотистій місцині, піску, чагарникам, природному камінню та по воді.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИВ столиці планують придбати і встановити до 250 наземних модульних укриттів

— “Гума на колесах – це таємна розробка. Але можу сказати, що це українська гума. Якщо у колесі буде дірка наскрізна, за допомоги того, що система автоматично працює та підкачує колеса, ви можете навіть так їхати. Також можна закоркувати шматком деревини – всюдихід також їхатиме”, – додав Харківський.

Після презентації чотири “Богуни-2” одразу повезли на Херсонщину.

Про організацію зборів та купівлі розповів віцепрем’єр-міністр з інновацій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

— “Ми – на презентації всюдиходів, закуплених завдяки збору UNITED24 “Допоможемо рятувальникам”. Цей транспорт важливий, бо може проходити у будь-якій місцевості. Навіть якщо територія затоплена або глевкий ґрунт, всюдиходи допомагатимуть в евакуації людей”.

Популярні новини зараз

У Києві та області завтра-післязавтра можливе скасування графіків відключень світла, — експерт-енергетик

Стало відомо, чому в Києві не відкривають всі станції метро під час тривоги попри петиції

У столиці молода дівчина після сварки вчинила самогубство прямо біля станції метро "Осокорки"

У столиці судитимуть шахраїв, що під прикриттям "благодійного фонду" зібрали ₴5 млн "на допомогу дітям"

Показати ще

Він зазначив, що до збору долучилися сотні тисяч людей, які за тиждень зібрали понад ₴200 млн. Частину цієї суми спрямували на придбання всюдиходів. Міністр підкреслив, що також у межах збору для рятувальників закупили обладнання, якого не вистачало, зокрема, човни, мотопомпи, ліхтарі, гідрокостюми, мобільні станції очищування води.

Міністр цифровізації зауважив, що до ініціативи долучився великий бізнес: 2 з 4 всюдиходів купили за кошти збору, який організував monobank, 1 – від мережі WOG. Ще 1 машину покрив збір фотографів Костянтина та Влади Ліберових. Вартість одного всюдихода — 6 619 599 гривень.

— “Я побачив таку дивовижну річ: більш ніж 12 тисяч наших клієнтів перерахували останні гроші зі своїх рахунків. Звісно, у людей можуть бути й інші картки, але, коли я бачу цифру в 12 тисяч, то розумію, що є й такі, хто дійсно останнє віддав. У мене перехоплює дихання, і я розумію, що українці – дійсно незламний народ”, – зауважив співзасновник monobank Олег Гороховський.

Водночас керівний директор WOG Holding BV Андрій Пивоварський підкреслив, що разом із підтримкою рятувальників, компанія планує віддати близько ₴30 млн для всюдиходів для Національної гвардії.

Раніше повідомлялось, що столиця отримала ще 6 вагонів від варшавського метрополітену.