Петицію з вимогою створити екополіцію на сайті Президента України зареєстрував депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань екологічної політики Костянтин Яловий, повідомляє Хрещатик.News.

На своїй сторінці у Facebook депутат розповів, що це за орган і навіщо він потрібен.

«Екополіція – це мілітаризований орган, який повинен попереджати порушення у сфері екології. Поліція, яка буде штрафувати не за крадіжки з магазину, а за злочини проти довкілля», – написав Яловий.

Багато екологічних проблем, які сьогодні є в Україні, відбуваються тому, що немає контролю за дотримання природоохоронного законодавства, фіксації порушень та покарання за них.

«Навіщо це потрібно?

В Україні вже давно небезпечно пити воду – в деяких містах якість води на 70-80% відхилена від норми. Скиди забруднюючих речовин у водойми здійснюються без необхідного очищення та без дозволів.

В Україні вже давно небезпечно дихати. Повітря забруднюється підприємствами вище граничних норм. Атмосфера наповнюється димом від незаконного спалювання трави і від спричинених цим лісових пожеж.

Україна завалена сміттям. Щороку на ліквідацію лише стихійних сміттєзвалищ і тільки з київського бюджету витрачаються мільйони гривень, які натомість могли би піти на соціально важливі проекти.

Це відбувається тому, що немає належного контролю. Порушники не отримують законного покарання, а значить продовжують і далі за звичним сценарієм забруднювати довкілля.

Ці люди – такі самі злочинці, як і грабіжники чи крадії. Тільки грабують те, що потім не відновлюється – природні ресурси. І при цьому відповідальності за свої дії вони не несуть, тому що їх порушення ніхто не фіксує та не контролює», – пояснив Костянтин Яловий.

У тексті самої петиції наголошується, що систему екологічної поліції використовують провідні країни світу, і Україна також має перейняти такий досвід.

«В якості ефективної моделі пропонуємо перейняти досвід тих країн, де успішно працює екологічна поліція.

Зокрема, Бразилії, де вона перебуває в структурі МВС, Ізраїлю, де екополіція підпорядкована Міністерству екології, Італії, де ця служба контролюється відразу кількома міністерствами, та США, де екополіцейські працюють як на рівні штатів, так і на рівні міст, зокрема, в Нью-Йорку.

Популярні новини зараз

У Києві на Аскольдовій могилі відкрили монумент на честь "Да Вінчі"

Біля столичного вокзалу відкрився оновлений McDonald’s із пасажирським ліфтом

Під час пожежі на Київщині постраждав будинок відомої блогерки та переможниці шоу “Супермама”

У Броварській лікарні спец-хірурги зробили унікальну операцію з видалення тромбів

Показати ще

В цих та в багатьох інших країнах екологічна поліція – це мілітаризовані підрозділи, які здійснюють моніторинг, фіксують правопорушення, знаходять порушників, накладають штрафи або здійснюють затримання. При цьому вони забезпечені всіма технічними засобами для патрулювання та стеження, а також достатньою кількістю особового складу.

Пропонуємо внести зміни до діючого законодавства та чітко визначити внутрішню структуру, функції і повноваження екологічної поліції, надавши їй можливість протидіяти правопорушенням в сфері екології», – повідомляється в описі петиції.

Щоб петицію розглянув Президент і прийняв відповідне рішення, вона має зібрати 25 тисяч підписів за 91 день. Костянтин Яловий закликав приєднуватись до підписання петиції, наголосивши, що чисте довкілля – це конституційне право кожного.

«Підтримайте петицію! Цим ви підтримаєте своє чисте «завтра», своє екологічне майбутнє. Цим ви реалізуєте своє конституційне право – жити у екологічно чистому середовищі», – написав депутат.

Підписати петицію можна за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/94470

Долучайтесь до нашого телеграм-каналу – читайте актуальні новини Києва!

Читайте також:

Бюджет столиці недоотримає 4,2 мільярди гривень

У кожному районі Києва відкриють пункти прийому використаних медичних масок і рукавичок

Бюджет столиці недоотримає 4,2 мільярди гривень