Українська кам’яна сіль – відтепер дефіцит. Люди скаржаться, що вона зникла з супермаркетів. Натомість залишилась лише імпортна, дорожча. Відсутність кухонної солі в магазинах пов’язана з зупинкою роботи “Артемсолі”, яка зараз перебуває під обстрілами росіян. Підприємство випускає понад 90% всієї солі в Україні, і також є найбільшим її виробником в Європі.

Про це на своїй сторінці в Facebook пише депутат Київрада VIII скликання Костянтин Яловий.

“За минулий рік підприємство видобуло майже  2 млн тонн солі.  З них виробництво фасованої солі склало 171,9 тис. тонн, йодованої – 45,3 тис. тонн – це те, що ми використовуємо на кухнях. І це – лише верхівка айсбергу. Якщо на кухні кам’яну сіль цілком можна замінити морською, то у промисловості такої альтернативи немає”, – повідомив Костянтин Яловий.

Він зазначає, що нестача поставок з “Артемсолі” стане проблемою для виробників харчової продукції, у яких незабаром починається сезон консервації овочів. Також брак солі є проблемою для хімічної промисловості та для підприємств, які відповідають за зимову обробку доріг та злітно-посадкових смуг.

Зупинку “Артемсолі” відчують й за кордоном. Підприємство постачало сіль у 15 країн світу, серед них – Угорщина, Польща, Грузія, Молдова, Азербайджан, Румунія, Словаччина. За 12 місяців 2021 року “Артемсіль” експортувала 744,2 тис. тонн солі, що складає 39,5% від загального обсягу відвантаженої продукції.

Теоретично, видобуток солі в Україні можна збільшити за рахунок інших рудників, але це потребує часу та інвестицій. А ще – може бути небезпечним для довкілля.

“До зупинки “Артемсолі”  Україна входила у світовий ТОП-20 по видобутку солі. З наявних 14 розробляється 11 родовищ. Окрім найбільшого Артемівського, в Україні є ще два відомих  – Слов’янське, яке також знаходиться у Донецькій області, та Солотвинське, розташоване в Закарпатті. На першому зараз також непроста ситуація, друге – почало розмиватись після великих повеней в 1998 та 2001 роках, та має застаріле виробництво. Ще кілька родовищ стали соляними шахтами і використовуються для лікувальних цілей”, – пише Костянтин Яловий.

Він уточнив, що підприємство “Артемсіль” готове відновити діяльність, щойно території будуть вільні та безпечні. Його співробітники – 2,5 тисячі людей, які є і жителями міста Соледар, готові вийти на роботу, щойно це стане можливим.

А зараз важливо не панікувати, використовувати вдома альтернативні види солі та вірити у ЗСУ, які зараз роблять все можливе для відновлення безпеки поблизу Артемівського родовища.

Додаткова інформація та коментарі:

За телефоном: +380 97 937 86 22.

Електронна адреса: press.k.yaloviy@gmail.com.

 

Популярні новини зараз

У столиці напали на відомого журналіста та письменника, нанісши йому ножове поранення

Заступнику мера Києва оголошено підозру в організації схем із незаконного переправлення ухилянтів до Європи

Завтра Київрада розглядатиме складання мандату депутата УДАРу Опадчого

На Київщині засудили до тюрми чоловіка, який вчинив сексуальне насильство щодо власної онуки

Показати ще