Про це розповідає фільм-розслідування журналіста Дмитра Джулая.

Завдяки аналізу великого масиву відкритих даних та співставлення його зі свідченнями жителів села з високим ступенем ймовірності можна стверджувати, що до воєнних злочинів, зокрема, до вбивств цивільних у цьому селі, причетні:

  • Золотарьов Євгеній Юрійович, майор, в.о. заступника командира 98-ї дивізії по військово-політичній роботі. За свідченнями очевидців, називав себе «головним» від російської армії у Здвижівці.

  • Казєічев Сергій Вікторович, полковник поліції, командир красноярського ОМОНу. Представлявся місцевим, як «комендант» Здвижівки.

  • Потопальський Олег Васильович, полковник, заступник командира управління Росгвардії по Красноярському краю. Опитані Радіо Свобода жителі Здвижівки неодноразово бачили його разом із Сергієм Казєічевим.

У розслідуванні розповідається про вбивства, які сталися у селі за час, поки ним «керували» ці російські офіцери. Журналісти реконструювали обставини затримання цивільних чоловіків, чиї тіла згодом знайшли в приватному маєтку в селі Здвижівка.

Події розгорталися в останні дні березня минулого року, коли російські війська програли битву за Київ та втікали з Київщини. Перед вбивством цивільних чоловіків жорстоко катували, а потім застрелили.

Серед закатованих були троє жителів сусіднього із Здвижівкою села Озера: Микола Мороз, Андрій Возненко, Михайло Гончар та двоє чоловіків, які досі лишаються неідентифікованими.

Завдяки свідкам, яких опитав автор фільму, вдалося дізнатися, що майор Золотарьов неодноразово приїжджав до маєтку, де сталося вбивство п’ятьох цивільних чоловіків, а командир красноярського ОМОНу Сергій Казєічев проводив напередодні масові затримання та допити інших цивільних у Здвижівці.

Поки достеменно не вдалося встановити, хто саме віддав наказ на страту та безпосередньо розстріляв п’ятьох цивільних чоловіків на території приватного маєтку в Здвижівці. Розслідування «Радіо Свобода» наводить факти і свідчення, які вказують на ймовірну відповідальність до цього «керівників» російської окупаційної адміністрації в цьому селі — майора Золотарьова та полковників Казєічева й Потопальського.

«Радіо Свобода» вдалося додзвонитися до майора Золотарьова та полковника Казєічева. Вони не підтвердили і не спростували свою причетність до вбивств цивільних.

Популярні новини зараз

У Києві біля підніжжя скульптури "Батьківщина-мати" провели акцію до 1000 днів широкомасштабної війни

До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф під Радою провели акцію-нагадування щодо полонених

Пожежа в Голосієво — двоє постраждалих, одна з них в лікарні

На війні загинув студент-політолог 4 курсу філософського факультету університету Шевченка

Показати ще

Раніше Київська міська прокуратура повідомила про підозру командирам Росгвардії Казєічеву та Потопальському за масовий розстріл автомобілів із мирними мешканцями у Гостомелі 25 лютого 2022 року, які намагалися евакуюватися із зони бойових дій.

За інформацією «Радіо Свобода», за час російської окупації в селі Здвижівка та її околицях були вбиті щонайменше 18 цивільних. Ще двоє чоловіків залишаються безвісти зниклими.

Під час битви за Київ у лютому-березні 2022 року Здвижівка стала важливою стратегічною точкою для російської армії. Саме на околиці цього села окупанти розбудували найбільшу на Київщині тилову військову базу. Журналістам «Радіо Свобода» також вдалося встановити, що у Здвижівці був розташований штаб 98-ї дивізії ВДВ із Іваново та зведених підрозділів Росгвардії по Сибірському округу, зокрема красноярського ОМОНу та СОБРу.