У липні комарі атакували узбережжя Азовського та Чорного морів, а збільшення їх кількості помітили також мешканці Києва та інших регіонів.
Чому комарів стало більше та наскільки вони є для нас небезпечними, розповів на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.
За словами Ялового, у світі налічується близько 3 тисяч видів комарів. В Україні мешкають понад 100 видів. Ентомологи кажуть, що сезон комарів триває протягом семи місяців – з квітня по жовтень. Різке ж збільшення кількості комах спостерігають не лише цього року.
“Активне розмноження комарів починається, коли впродовж тривалого періоду дощі чергуються з теплом. Саме така погода тримається останні пару тижнів в Україні”, – зазначив Костянтин Яловий.
Він нагадав, що комарі переносять Бореліоз (хворобу Лайма), лімфатичний філяріоз (зараження паразитами) і туляремію (бактеріальне захворювання). Укуси викликають алергічні реакції майже у всіх людей. Але найбільшою загрозою є малярія – небезпечне для життя захворювання, що викликається празитами й передається через укуси інфікованих самок малярійних комарів.
За підрахунками ВООЗ, у 2019 році в усьому світі на малярію захворіло 229 мільйонів людей. Близько 409 тисяч людей померло. В Україні ж, за даними МОЗ, щороку реєструють близько 50 випадків захворювання. У 100% випадків пацієнти заражаються під час подорожей. Загалом передача малярії відбувається в 87 країнах світу. Найбільше ризикують туристи, які подорожують по Африці, Індії, Шрі-Ланці, Бразилії, В’єтнаму і Колумбії. Саме тому перед поїздкою в ці регіони варто пройти курс хімієпрофілактики проти малярії.
Як стверджує Яловий, хоча в Україні малярійні комарі теж є, небезпеки зараження вони поки що не несуть: постійні джерела інфекції відсутні, а клімат не дозволяє збудникам хвороби встигнути розвинутися.
“Разом з тим через глобальне потепління, український клімат з кожним роком змінюється. У разі, якщо разом з підвищенням температури в Україні почастішають тривалі періоди високої вологості, малярія почне поширюватися й у нас. Наскільки масовим буде це явище, залежить від інтенсивності кліматичних змін. Це ще один із десятків і сотень фактів, які доводять необхідність дбати про довкілля і боротися з глобальним потеплінням”, – сказав Костянтин Яловий.
Додаткова інформація та коментарі:
За телефоном: +380 97 937 86 22.
Електронна адреса: press.k.yaloviy@gmail.com.