Перед зустріччю лідерів країн “нормандського формату” мають проходити консультації на рівні політичних директорів, міністрів закордонних справ, лідерів урядів. Про це заявив представник України в Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний.

Новий склад уряду і глава МЗС поки не призначені. Тому раніше вересня зустрічі на рівні лідерів “нормандської четвірки” очікувати не варто, пише РБК-Україна.

Розширення нормандського формату бажане і можливе. Однак потрібно оцінити, коли це може статися.

“Є певний політичний календар не тільки в Україні, а й в тих країнах, які можуть бути залучені. І в залежності від того, як цей політичний календар буде змінюватися, будуть прийматися рішення цими країнами”, – сказав дипломат.

Новообраний депутат від Слуги народу і кандидат на главу парламентського комітету у закордонних справах Богдан Яременко говорить, що призначення можливої дати впирається в реалізацію двох протилежних підходів.

“Підхід Зеленського в намірі досягти прогресу в переговорах і підхід Путіна, який не розуміє, навіщо йому цей прогрес, але змушений реагувати. Це дипломатичне перетягування канатів може тривати ще деякий час”, – говорить дипломат.

Якщо зустріч в нормандському форматі відбудеться, вона навряд чи відзначиться особливим успіхом у порівнянні з усіма попередніми, вважає співрозмовник.

“Поки-що нічого істотного не відбулося, щоб очікувати, що Росія змінить свою позицію або що Україна поступиться, пішовши на поступки Росії”, – пояснив Яременко.

Він вважає, що українська сторона зобов’язана постійно наполягати на перемир’я, відведення військ, повернення військовополонених, демонструючи готовність виконувати мінські угоди по частині безпеки. І якщо Росія не піде на ці кроки, то Україна зможе сказати, що мінські домовленості не спрацювали і закликати партнерів шукати інший спосіб переговорів про мир, говорить Яременко.

“Це правильна лінія поведінки, і якщо Україна вистачить наполегливості, то через кілька місяців вона цілком може сформувати ситуацію, при якій думка про те, що потрібно шукати щось інше, стане очевидним. І при цьому Україну не будуть звинувачувати в зриві мінських угод “, – резюмував дипломат.

Він сумнівається, що в “четвірці” з’являться нові учасники. Пропозиція Зеленського розширити нормандський формат – це, скоріше, “дипломатична і дуже правильна гра”, вважає дипломат. Адже, запускаючи ці ідеї, в Офісі президента спостерігають за реакцією учасників нормандського формату, міжнародних партнерів та моделюють свої подальші кроки.

“Зеленський турбує учасників переговорного процесу новими ідеями, змушуючи їх реагувати, обговорювати і відповідати, щоб не виглядати стороною, яка блокує мирний процес. Насправді залучення США піднімалося і раніше. Але є країни, які цього не хочуть і, очевидно, що цього не відбудеться найближчим часом. При цьому Україні необхідно шукати будь-які формати, які допоможуть досягти хоча б перемир’я, якщо не миру”, – сказав Яременко.

За словами Волкера, представники США, Німеччини та Франції планують провести консультації на початку наступного тижня.

Популярні новини зараз

У Києві затримали на хабарі проректора НУБІП, який допомогав уникнути мобілізації через аспірантуру

Став відомий рейтинг найсильніших та найслабших шкіл Києва за результатами НМТ 2023

На Одеській трасі під Києвом навесні 2024 планують відкрити новий ТРЦ

На Київщині зареєстровано новий випадок захворювання свиней на африканську чуму

Показати ще

Президент України Володимир Зеленський 6 серпня закликав очільників країн-учасниць нормандського формату відновити переговори щодо ситуації на Донбасі. Зеленський зробив відповідну заяву через загибель чотирьох українських військових унаслідок обстрілу з боку російських найманців під час перемир’я.