“Діяти в інтересах територіальної громади це один із базових принципів діяльності будь-якої місцевої ради. Утім, для депутатів Бориспільської міської ради закон не писаний”, написав на своєму Фейсбуці народний депутат Сергій Міщенко.

“За майже чотири роки каденції Бориспільською місцевою радою багаторазово було виявлено неприпустиму бездіяльність під час вирішення вкрай важливих питань, приміром таких, як закриття велетенського Бориспільського сміттєвого полігону.

Через неспроможність Бориспільської міської ради без тиску громади приймати рішення про надважливі питання територіальна громада міста Бориспіль позбавлена можливості залучати фінансові ресурси для розвитку міської інфраструктури, зокрема – для будівництва об’їзної дороги навколо Борисполя з метою розвантаження центральної вулиці міста Київський Шлях.

Громада міста постійно скаржиться на регулярні порушення вимог закону, відсутність прозорих процедур, ігнорування громадської думки та непроведення громадських слухань під час виконання міськрадою повноважень у галузі бюджету, фінансів та цін, регулювання земельних відносин, містобудування тощо.

Нездатність депутатів працювати організовано, з дотриманням Регламенту міської ради не дозволяє Бориспільській міській раді вирішувати надважливі питання місцевого значення у сфері соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, культури, в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку тощо.

Окрім того, Бориспільська міська рада не дотримується вимог поєднання місцевих і державних інтересів, що призводить до розбалансованості в роботі міськради та її діяльності всупереч інтересам територіальної громади. Надмірна політизованість має своїм наслідком критичну розбіжність поглядів у депутатському корпусі міськради. Депутати Бориспільської міської ради нездатні тримати баланс між пошуком компромісних рішень та дотриманням чіткої та непохитної позиції під час відстоювання інтересів громади міста”, – вважає депутат.

“Також одним з головних моментів, на які скаржаться мешканці міста, є відсутність налагодженої комунікації між депутатами Бориспільської міської ради та громадою міста. Яке б питання не порушувалося громадою, місцеві депутати лише розводять руками, переадресовують відповідальність, шукають винних, а будь-які конструктивні ініціативи тонуть в бюрократичній тяганині та неспроможності налагодити роботу у відповідності до сучасних стандартів адміністрування місцевого самоврядування. Депутати уникають людей, а декотрі по завершенню виборчої кампанії взагалі жодного разу не були на своєму виборчому окрузі, не проводили жодної зустрічі з виборцями, не цікавилися їх баченням розвитку міста, не вивчали та не враховували думку громадськості під час прийняття рішень міськрадою.

Майже кожне засідання Бориспільської міської ради перетворюється на скандал, на якому депутати замість того щоб вирішувати надважливі питання життєзабезпечення міста, чубляться між собою, імітуючи бурхливу діяльність та заробляючи тим самим бали для перевиборів.

Зал засідань міської ради перетворився на зал з’ясовувань стосунків (чи то навіть на боксерський ринг), що не сприяє підвищенню авторитету Бориспільської міської ради та її депутатів в очах громадськості та нівелює повагу до їх рішень та до них самих.

Останньою краплею став скандал за участі секретаря Бориспільської міської ради, який мав місце 10 липня 2019 року під час офіційного представлення президентом України нового голови Київської обласної державної адміністрації. З моменту складення присяги пройшло трішки більше, ніж місяць, у президента України щільний графік роботи та безліч надважливих завдань, утім незважаючи на це, ним було знайдено інформацію про кримінальне минуле секретаря Бориспільської міської ради, оприлюднення якої погіршило і без того жалюгідну репутацію міськради.

Чашу терпіння мешканців Борисполя переповнено! Несу реєструвати Проект Постанови Верховної Ради України “Про призначення позачергових виборів депутатів Бориспільської міської ради”, – повідомив парламентарій.