Держава гарантуватиме захист викривачам корупційних злочинів.

Про це сказав заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка на зустрічі з представниками громадських організацій та міжнародних партнерів у сфері боротьби з корупцією.

“Обговорили зміни до законодавства, що стосуються вдосконалення механізмів повідомлення про корупційні правопорушення, посилення захисту осіб, які надають таку інформацію, а також способи їхнього мотивування для викривання топ-корупціонерів”, повідомив Рябошапка.

Проекти законів, що готуються, визначатимуть:

способи та порядок повідомлення про корупцію, процедури розгляду таких повідомлень;

права та гарантії захисту викривачів, їхніх близьких осіб та інших осіб, які сприяли розкриттю викривачем інформації, включно з правом викривача отримувати дані про стан розгляду наданої інформації;

право на безоплатну правову допомогу;

конфіденційність, а також матеріальну винагороду у межах 10% від суми відшкодованих державі збитків або розміру хабара.

“Крім того, держава гарантуватиме викривачам захист від переслідувань за розголошення інформації, відновлення порушених трудових та інших прав, конфіденційність повідомлень про корупцію, а також встановлення відповідальності у випадках переслідування”, додав заступник керівника Офісу президента.

Раніше голова Державної митної служби Максим Нефьодов закликав українців звертатися до нього безпосередньо, якщо є корупція на митниці. Про це він написав у Facebook.