Нова Антикорупційна стратегія має бути спрямована на максимальне переведення послуг в онлайн та охоплювати напрямки з найбільшими корупційними ризиками.

Вважає заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка, про це він сказав на конференції Центру політико-правових реформ у Києві.

“Необхідно передбачити у стратегії фокус на діджиталізації роботи влади. Ініціатива Зеленського “Держава у смартфоні” передбачає переведення максимальної кількості послуг в онлайн, адже з проявами корупції можна боротися саме цифровими технологіями. По-друге, важливо, щоб стратегія була максимально стислою та чіткою і фокусувалася на конкретних корупціогенних темах: державні банки, енергетика, видобувна галузь, оборонна сфера”, наголосив Рябошапка.

“Стратегія потрібна. Але вона не може бути формальною і для галочки вона повинна бути відображенням реального політичного бачення тих політиків і держаорганів, які мають мандат на її виконання”, зауважила голова Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Ека Ткешелашвілі.

Керівник департаменту розробки законодавства та розвитку політик програми “USAID_ВзаємоДія” Роберт Сіверс запропонував зосередитися на трьох аспектах:

– лаконічність стратегії (показати загальну логіку руху реформи)

– урахування важливості окремих антикорупційних програм органів державної влади

– важливість комунікації для виховання нульової толерантності до корупції, яка має стати магістральним напрямом у різних сферах, а не додатковим заходом.

Заступник глави Офісу президента Руслан Рябошапка може очолити Генпрокуратуру. На прохання журналістів прокоментувати цю інформацію Рябошапка відповів: “Час покаже”.