Голова департаменту контррозвідки СБУ Олексій Петров, якого називали можливим кандидатом на посаду заступника голови СБУ перед першим туром президентських виборів, приватизував службову квартиру площею понад 170 кв.м у центрі Києва.
Петров став власником 4-кімнатної квартири, пишуть журналісти Bihus.Info
Свідоцтво про право власності на квартиру видав відділ приватизації державного житлового фонду Управління житлово-комунального господарства Шевченківської райадміністрації у березні 2019-го.
Менше ніж за рік до того, у травні 2018-го, Шевченківська РДА включила це помешкання до числа службових квартир СБУ.
Водночас родичі Петрова є власниками численних квартир, будинків та земельних ділянок. Зокрема, його батько володіє будинком в котеджному містечку під Києвом та трьома будинками в курортному селищі Санжійка біля Одеси.
Сестра Петрова володіє двома будинками під Києвом та двома невеликими квартирами в столиці. Також квартиру в Києві має мати посадовця, ще одну – його теща.
Молодший брат володіє двома квартирами у столиці та будинком у Санжійці Одеської області.
Дружина має у власності кілька нежитлових приміщень у Києві.
Сам Олексій Петров, окрім приватизованої службової квартири в столиці, володіє кількома ділянками неподалік від гірськолижного курорту Буковель.
Журналісти неодноразово фіксували Петрова біля котеджу під Києвом, що записаний на його сестру.
“Я маю 26 років вислуги, 5 неповнолітніх дітей. Я стою на черзі з 2005 року, на квартирній черзі. І, враховуючи, що ремонт цієї квартири достатньо коштовний для мене, я написав відповідну службову записку, рапорт з метою її приватизації. Постійно так проживати на квартирах, або в приміщеннях, в будинках, які належать моїм родичам, я думаю, що неможливо. По-перше, що я потім скажу своїм дітям чиє це житло, чому ми тут проживаємо і на яких правах. По-друге, питання щодо придбання активів моїми близькими родичами це питання їхнього бізнесу”, – пояснює Олексій Петров.
Раніше президент Володимир Зеленський обіцяв декомерціоналізацію СБУ. Позбавити відомство “невластивих функцій”.
“Служба повинна боротися із диверсантами і шпигунами, а не займатися бізнесом”, – заявляв глава держави.