Лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко вимагає від президента Володимира Зеленського провести референдум щодо продажу землі перед голосуванням за законопроект.

Про це повідомила прес-служба партії.

Для законодавчої можливості провести референдум “Батьківщина” подасть законопроект “Про проведення всеукраїнських референдумів за народною ініціативою”. Також внесе проект змін до Земельного кодексу, який дозволить визначати “долю землі” лише після референдуму.

“Відповідно до положень внесеного урядом законопроєкту про ринок землі, право купувати сільськогосподарські угіддя отримають не лише українці, а й особи з подвійним громадянством, а також “українські підприємства”. За чинним законодавством українською може називатися компанія, 99% у якій належить іноземцям”, ідеться в заяві партії.

Насправді у тексті законопроекту Міністерства економічного розвитку та торгівлі, який вже зареєстрували у Верховній Раді, не йдеться про “осіб з подвійним громадянством”. Землю зможуть купити громадяни України, юрособи, утворені за українським законодавством, територіальні громади та держава. Іноземці зможуть отримати землю у спадок і впродовж року мають її відчужити. Не зможуть отримати землю особи, компанії та держави, які потрапляють під закон “Про санкції”.

Потенційне ухвалення законопроекту Тимошенко назвала помилкою, яка призведе до “новітньої колонізації України”.

25 вересня Кабінет міністрів затвердив законопроект про ринок землі і передав його на розгляд до парламенту.

20 вересня Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства опублікувало текст законопроекту, яким мають запровадити ринок землі.

У разі ухвалення документу Верховною Радою в Україні скасують заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020-го.

Одна людина або компанія разом із пов’язаними особами сукупно зможе купити не більш як 15% с/г земель у межах однієї області або 0,5% всіх земель с/г призначення в Україні. Першочергове право на купівлю землі отримає її орендар.

Уперше мораторій на продаж землі в Україні запровадили 2001-го, після чого кілька разів продовжували. Востаннє парламент продовжив мораторій своїм голосуванням 20 грудня 2018-го. Він чинний до 2020-го.