На позачергових виборах до Верховної Ради 21 липня проголосували 49,84% ви­борців це понад 14 млн українців.

П’ять партій проходять до Верховної Ради IX скликання. Про це свідчать дані Національного екзит-полу. 5% бар’єр долають “Слуга народу” 44,2%, “Опозиційна платформа За життя” 11,4%, “Європейська солідарність” 8,8%, “Батьківщина” 7,4% і “Голос” 6,5%. Опитали 11 629 респондентів на 300 виборчих дільницях.

У бюлетені були 22 політсили. 199 нардепів-мажоритарників обирали в одномандатних округах. Станом на 13:55 понеділка ЦВК опрацювала 62,48% протоколів.

 У парламент проходить велика кількість представників партії президента. “Слуга народу” самі шоковані, скількох їхніх депутатів люди підтримали на округах (за попередніми даними представники “Слуги народу” перемагають у 128 округах із 199. ГПУ), каже політолог Богдан Бондаренко, 24 роки.

2014-го між парламентськими та президентськими виборами було півроку різниці. Цього часу вистачило, щоб довести до населення думку, що концентрація влади в руках однієї особи шкідлива (в першому турі президентських виборів 54% українців підтримали Петра Порошенка, але на виборах у Раду найбільше набрав “Народний фронт” понад 22%. ГПУ). Сьогодні ця ситуація особливо нікого не хвилює.

Прогнозували явку 4550 відсотків. Так і сталося. Люди у відпустках, за кордоном. Але це далеко не найнижчий показник.

Людям усе набридло. Суспільство стомлене й легко піддається на маніпуляції. На цих виборах вдалося мобілізувати анти-елітарний електорат. Сильних мажоритарників партія президента майже не мала. Люди на округах голосували за бренд.

Парламент оновиться. Але кількість нових депутатів не обов’язково перейде в якість.

 Маємо два рекорди. Результат по партійних списках у партії Зеленського. І величезна кількість мандатів по мажоритарних округах. Можливо, матимемо монопартійну більшість, говорить політолог 60-річний Володимир Фесенко.

 Міні-сенсація результат партії Анатолія Шарія (прокремлівський блогер. Перебуває в розшуку МВС із 2012 року. Отримав притулок у Литві. Відомий антиукраїнськими висловами. За даними Національного екзит-полу “Партія Шарія” набирає 3,1%. ГПУ).

Є величезна недовіра до старих політичних еліт. Попит на нові обличчя сконцентрований на Зеленському. Активність президента в липні спрацювала на користь партії. Більшість виборців позитивно оцінили його дії на посаді. Це перемога Зеленського, а не людей зі списку “Слуги народу”.

По мажоритарці позитивна новина в тому, що голосування за Зеленського перемогло гречку в багатьох регіонах. Старі не подобаються, нових не знають. Тому голосують за кандидата від партії.

Ці вибори виклик для націоналістів. “Свобода” торік зробила величезну помилку лягли під Порошенка. І частина її голосів зараз пішла “Європейській солідарності”. Націоналісти звузилися до ядра.

Популярні новини зараз

Сьогодні вночі Київ атакували дрони - є наслідки від збиття й падіння уламків

Під Києвом вибухнули 2 трансформатори - момент потрапив на відео

У Києві віддали під забудову відовий "Дворик з воронами"

У Києві дії хуліганів спричинили зупинку міської електрички на Дарниці

Показати ще

Питання в тому, наскільки стабільним буде цей парламент. Присутність “Голосу” дає можливість утворити коаліцію.

Парламент утратив деяких активних і ефективних депутатів як Єгор Соболєв і Борислав Береза.