Колишній експерт Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ Олександр Лємєнов оцінює роботу САП і НАБУ на 4 з мінусом. Ще 3-4 місяці тому він поставив би їм +3. Причина покращення комунікації між органами.
Покращення комунікації позитивно вплинуло на безпосередню роботу антикорупційних структур, додає Лємєнов для Gazeta.ua. Адже так вони менше зосереджені на відстоюванні своїх інтересів і більше на результаті роботи.
“Приємно, коли САП і НАБУ працюють, а не займаються публічною популяризацією результатів своєї роботи, подекуди їх навіть не було в наявності”, каже Лємєнов.
Об’єднувальним чинником для правоохоронних органів Лємєнов називає політичну волю президента Володимира Зеленського. П’ятий президент Петро Порошенко, за словами експерта РПР, працював на роз’єднання антикорорганів через своїх “консультологів”.
Співпраця між НАБУ і САП, вказує експерт, в їхніх же інтересах, бо вони залежать одне від одного.
“Вони нарешті зрозуміли, що вони один від одного залежні. І замість певного непорозуміння, дехто це навіть війною називав, треба зосереджуватися на результаті. А вони створені для того, щоб об’єктивно, незаангажовано, аполітично розслідувати злочини, що перебувають в їхній підслідності, та передавати до суду (який буде ось-ось запущений)”, зазначає Лємєнов.
Наприкінці травня Зеленський зустрівся із директором НАБУ Артемом Ситником і керівником САП Назаром Холодницьким. Глава держави дав антикорупціонерам 3 місяці для демонстрації спроможності органів.