Низці мажоритарників від партії “Слуга народу” адвокати, родичі, колеги та підлеглі перераховували по 149 тисяч гривень до виборчих фондів.

Це може свідчити про спробу уникнення перевірки надходження коштів, зазначає рух “ЧЕСНО”.

Майбутній нардеп по 211 округу Олександр Юрченко не вкладав у кампанію своїх грошей, утім отримав від донорів 13 внесків по 149 тис.грн. Одного з донорів, працівника адвокатського об’єднання Mitrax Дмитра Сирка, запитали, чому він перерахував саме 149 тисяч. На що чоловік відповів: “Бо мені так схотілося”

Ще один донор, Сергій Вутке, розповів “ЧЕСНО” про особисте знайомство з кандидатом і назвав перерахування в його фонд “інвестицією в Україну”.

“Якщо сума понад 150 тисяч, то це зайві клопоти. Ми спілкувалися з юристом, він радив нам так зробити… З Юрченком я особисто знайомий, довгий час працював у громадській раді. Звідки гроші? Я підприємець. Планував теж іти на вибори, збирав собі, але побачив, що йде Олександр… Я вважаю, що інвестував свої кошти в Україну”, сказав Вутке.

Ще одному кандидату від “Слуги народу” Артему Дубнову переказали по 149 тисяч 10 донорів.

“ЧЕСНО” пояснює внески по 149 тисяч тим, що перерахування до 150 тисяч не підлягає обов’язковому моніторингу. Регуляє це питання стаття 15 ЗУ “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”.

Раніше на сайті ЦВК оприлюднили остаточні фінансові звіти партій.

“Слуга народу” у своєму виборчому звіті зафіксувала 114,7 млн грн виборчого фонду. “Голос” задекларував 105,7 млн грн, “Європейська солідарність” 99,5 млн грн, “Батьківщина” 87,2 млн грн. Найменшим з парламентських партій був фонд в “Опозиційної платформи За життя” 65,6 млн грн.

Найбільше грошей партії витрачали на рекламу, зокрема на телебаченні. Дещо менше на зовнішню рекламу.