Зняття депутатської недоторканності призведе до політичних переслідувань – переконаний колишній народний депутат Віктор Терен. Причому постраждають невинні – переконаний він, оскільки в олігархів завжди буде змога внести заставу. Про це Віктор Терен сказав в інтерв’ю журналу “Країна”.
– Зняття депутатської недоторканності веде до того, що будь-якого політика, особливо в країні з тоталітарною спадковістю, можна кинути в тюрму. Богатирьову затримали. Вона сидить, сміється. Але на другий день вніс Новінський заставу, 6 мільйонів, і її випустили. А якщо вкинуть у тюрму таку людину, як Андрій Шкіль, в якого немає грошей?
Влада хоче сподобатися людям. Мовляв, тепер всі ми рівні перед законом. Пардон. Ви хочете сказати, що демократії європейських країн і США менш міцні? Чому там скрізь існує в тій чи іншій мірі по-різному виписана депутатська недоторканність? А тому, щоб депутат мав змогу говорити про те, що він насправді думає. Якщо він бандит знімай з нього недоторканність. З Лазаренка ж знімали. Але людям подобається, щоб недоторканність зняли з усіх. Владою керує ідея подобатися натовпу. “Нас більшість значить, правильно”. Це пролетарський принцип всіх садить: “Ми їх зробимо, ми їх посадимо, ми будемо їх бити, ми зруйнуємо все, що було досі”. Це пролетарське гасло діє і сьогодні.
Депутатська недоторканність має бути. Знищення недоторканності стає чи не останнім цвяхом в домовину українського парламентаризму.
Інтерв’ю з Віктором Тереном читайте в журналі “Країна”.
“На скасування депутатської недоторканності був серйозний запит суспільства. Його не один десяток років створювали самі депутати. Обіцяли скасувати і не виконували, говорить політолог Олег Саакян, 24 роки. Недоторканність не є ні однозначним злом, ні позитивом. З одного боку, вона була невід’ємною частиною мандата. Приваблювала нечистих на руку людей іти в депутати, щоб захистити активи й убезпечити себе від кримінальних справ. Із другого, допомагала опозиційним нардепам уникнути тиску влади”.