Від початку 2026 року Київ спрямував майже 190 мільйонів гривень на матеріальну допомогу мешканцям, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок російських обстрілів. Загалом фінансову підтримку вже отримали 6793 киянина. Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда. Допомогу надають у межах міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам».
Залежно від масштабу пошкоджень житла мешканці можуть отримати одноразові виплати у розмірі 10 тисяч або 40 тисяч гривень. Окрім цього, для громадян, чиї квартири або будинки стали непридатними для проживання через наслідки ворожих атак, передбачена щомісячна компенсація на оренду житла у розмірі 20 тисяч гривень. Наразі таку допомогу вже отримують 111 осіб, ще 140 заяв перебувають на розгляді.
За словами Марини Хонди, з початку року різними видами підтримки від міста скористалися майже 6,8 тисячі постраждалих мешканців столиці. «Ми розуміємо, наскільки важливо для людей після обстрілів отримати не лише допомогу в ліквідації наслідків руйнувань, а й оперативну фінансову підтримку. Саме тому місто продовжує швидко розглядати звернення та здійснювати виплати», — зазначила вона.
Значна частина компенсацій була виплачена після масованих атак на Київ навесні та влітку цього року. Після російського обстрілу в ніч на 24 травня по допомогу звернулися 1365 мешканців столиці. Станом на сьогодні виплати вже отримали 1294 особи. Загальна сума наданої допомоги перевищила 19 мільйонів гривень.
Після атаки 2 червня до органів соціального захисту надійшло 1080 звернень. Наразі допомогу вже виплатили 1032 постраждалим на суму понад 10,6 мільйона гривень. Опрацювання інших заяв триває. Після ворожого удару в ніч на 15 червня по допомогу звернулися 514 киян. Виплати вже отримали 224 особи на загальну суму 2,24 мільйона гривень.
Розгляд решти звернень продовжується. Найбільше заяв на отримання матеріальної допомоги після останніх атак надійшло від мешканців Голосіївського, Шевченківського, Святошинського та Солом’янського районів столиці. У КМДА нагадують, що подати заяву на отримання щомісячної компенсації в розмірі 20 тисяч гривень можна через Центри надання адміністративних послуг Києва.
Заяви на одноразову допомогу в розмірі 10 тисяч і 40 тисяч гривень приймають районні державні адміністрації. Виплата матеріальної допомоги постраждалим від російських атак у столиці триває.