Київ до кінця тижня перейде до “червоної зони” карантину, про це в четвер заявив мер Києва Віталій Кличко. На жаль, ситуація в столиці погіршується з кожним днем – лікарні заповнені пацієнтами, зростає кількість нових інфікованих.

Сайт “Сьогодні” дізнавався, як Київ житиме в “червоній зоні” карантину.

За словами Миколи Поворозника, першого заступника голови КМДА, в найближчі два дні в Києві нічого суттєво не зміниться. Рішення про перехід столиці до “червоної зони” прийматиметься сьогодні на засіданні міського штабу. А також стане відомо, за якими нормами і правилами місто житиме в “червоній зоні”.

Магазини, ТРЦ, спортзали, кінотеатри, ресторани, кафе – працюватимуть, але з умовою, що персонал цих закладів вакцинований на 100%.

“Тільки в цьому випадку вони зможуть приймати відвідувачів, але з обмеженнями за кількістю місць, яке допустимо за параметрами “червоної зони”. Відвідувачі повинні бути обов’язково вакциновані або мати на руках свіжий негативний ПЛР-тест або антиген-тест”, – розповів сайту “Сьогодні” Микола Поворозник.

Київський метрополітен працюватиме в звичайному режимі.

” Спецперепусток для проїзду в метро і наземному транспорті ми поки точно не видаватимемо. На цей момент немає обґрунтувань для зупинки роботи транспорту. У Києві 1 мільйон вакцинованих громадян. Вони повинні жити повноцінним життям, наскільки це можливо в умовах карантину – їздити на роботу, користуватися транспортом”, – пояснює Поворозник.

При цьому заступник голови КМДА допускає введення спецперепусток на транспорт.

“Електронні спеціальні перепустки будуть запущені в разі введення жорстких обмежень. Але ми поки не плануємо переводити метрополітен і наземний транспорт у спеціальний режим перевезень, як це було навесні. Транспорт курсуватиме, але з обмеженнями. Наприклад, тролейбуси, автобуси, трамваї братимуть тільки сидячих пасажирів”, – пояснює Микола Поворозник.

На цей момент місто отримало вже близько 10 тисяч заявок від підприємств і організацій на отримання понад 650 тис спецперепусток.

Поворозник підкреслює, що електронні спецперепустки почнуть видавати, коли настане критична ситуація в місті. У цьому випадку право на проїзд в міському транспорті отримають тільки представники професій, які належать до критичної інфраструктури міста.

Що заборонено в “червоній зоні”:

робота закладів громадського харчування, крім адресної доставки і замовлень на винос;
робота ТРЦ і інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів і тощо
робота навчальних закладів, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;
робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- і відеозйомки.

Популярні новини зараз

Після того, як КМДА оприлюднила результати аудиту по капремонту Госпіталю ветеранів, кияни чекають новий "фільм" Бігуса

Нардеп Кучеренко знайшов спосіб зменшити тарифи, які підняли Кличко та Пантелеєв

Голова військової адміністрації Ткаченко звільнив першого заступника Кличка за корупцію

В одному з РТЦК Києва утримують співробітника підприємства, що виробляє дрони для ЗСУ

Показати ще