У період з 21 по 27 липня у Києві зафіксували підвищення рівня забрудненості повітря, передає сайт Хрещатик.news із посиланням на Центральну геофізичну обсерваторію імені Бориса Срезневського.
Зокрема, в даний період було зафіксовано перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій:
– завислих речовин (пилу) – у 1,1-1,2 рази на Бессарабській площі, проспекті Перемоги, вулиці Каунаській;
– діоксиду сірки – у 1,5-1,6 рази на площах Бессарабській і Деміївській, проспекті Перемоги, вулицях Олександра Довженка та Інженера Бородіна; у 1,1-1,4 раза – ще на п’яти постах міста;
– оксиду вуглецю – у 1,2 рази на проспекті Перемоги;
– діоксиду азоту – у 5,4-7,6 рази на площі Перемоги, вулицях Скляренка, Каунаській, проспекті Перемоги; у 4,0-4,9 рази – на Бессарабській та Деміївській площах, Оболонському проспекті, вулиці Інженера Бородіна, бульварі Лесі Українки; у 2,5-3,5 рази на усіх інших постах, за винятком проспекту Науки, 37, де перевищень не спостерігалось;
– формальдегіду – у 2,4-3,0 рази – на вул. Скляренка, Бессарабській площі, проспектах Перемоги та Оболонському, бульварі Гавела Вацлава; у 1,4-2,2 рази – на усіх інших постах міста, за винятком проспекту Науки, 37.
Всього на 16-ти стаціонарних постах обсерваторії з 21 по 27 липня 2020 року було відібрано та проаналізовано 1614 проб атмосферного повітря.
Протягом минулого тижня рівень забруднення повітря міста дещо підвищувався до суботи 25 липня, а після проходження атмосферного фронту, випадіння опадів та деякого зниження температури повітря забруднення знизилось.
Враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.
Нагадаємо, що у середині липня у Києві знов зафіксували високий рівень забруднення повітря. Весною цього року столиця знов потрапила в топ-10 міст світу з найбруднішим повітрям.
Читайте також:
Пити більше води та не виходити на вулицю зранку: МОЗ про забруднене повітря в Києві