У Київраді повідомляють про наміри придбати сучасний екологічний транспорт.
Про це написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.
«Автобуси з електричними двигунами планують закупити за кошти, отримані від продажу кіотських квот. Нагадаю, за Кіотським протоколом, якщо країна перевиконала свої зобов’язання щодо зниження викидів парникових газів, вона може продати частину квот іншій країні. Ще три роки тому Україна за 24 мільйони євро продала свої квоти Іспанії. Тепер Київ разом із Запоріжжям та Вінницею претендує на частину цієї суми для придбання електротранспорту», – розповів Косятнтин Яловий.
За його словами, скільки часу чекати на нові електробуси точно не відомо. Спочатку в Київраді мають підготувати інвестиційний проект, який потім буде змагатися за кіотські кошти на конкурсній основі. Електричними автобусами планують замінити застарілий дизельний транспорт. Маршрути будуть визначати Мінекології спільно з Департаментом транспорту КМДА.
«Якщо пам’ятаєте, раніше у Києві працював лише один електробус – китайський Skywell у тестовому режимі запустили у 2018 році за маршрутом №599. Тож поява цілих 20 нових машин – приємна новина. З іншого боку, темпи переходу Києва на електричний громадський транспорт швидкими аж ніяк не назвеш», – зазначив політик.
Як розказав Яловий, у Парижі до 2025 року планують замінити електробусами 80% автобусного парку (4500 одиниць рухомого складу). До 2037 року повністю перейти на екологічні автобуси збираються у Лондоні. В Брюсселі перехід на громадський транспорт з нульовими викидами хочуть здійснити до 2030 року. Попереду всіх – Китай. З 2014 по 2017 рік там випустили 358 тисяч електробусів. А китайський мегаполіс Шеньчжень у 2018 році повністю перейшов на електричні автобуси (16 359 одиниць техніки!)
«За різними оцінками для потреб столиці необхідно придбати до 500 електричних бусів. Попри високу вартість, для міста вони більш корисні та вигідні, ніж дизельні автобуси. Електроенергія значно дешевша, ніж паливо, електробуси створюють менше шуму на вулицях, для них не потрібно будувати лінії електропередач як для тролейбусів чи прокладати рейки як для трамваїв. Головне ж – електробуси не забруднюють повітря і не шкодять здоров’ю, а це – найважливіша інвестиція, яку може зробити місто для своїх громадян», – стверджує Костянтин Яловий.
Додаткова інформація та коментарі:
За телефоном: +380 97 937 86 22.
Електронна адреса: press.k.yaloviy@gmail.com.