У суботу, 2 жовтня у світі відзначають День пішої ходи.
Як скласти маршрут для прогулянки Києвом і що треба пам’ятати про правильну техніку пішої ходи, розповів на своїй сторінці в Facebook депутат Київради 8-го скликання Костянтин Яловий.
За його словами, World Walking Day з 2016 року проводять на завершення Європейського тижня спорту і відзначають у перші вихідні жовтня.
“Звісно ж найкращий спосіб відсвяткувати цей день – піти гуляти пішки. Але як вибрати маршрут? Ось кілька ідей для прогулянки в Києві”, – розповідає Яловий.
Фонтани Термена. Схожі одне на одного чавунні фонтани встановлені Олексієм Терменом в кінці 19 століття досі прикрашають Київ. Щоб побачити усі сім фонтанів потрібно обійти практично весь центр Києва. Тож якщо вам треба показати Київ комусь, хто приїхав до української столиці вперше – можете обрати цей маршрут. Терменівські фонтани знаходяться: біля Золотих Воріт, у сквері Чкалова на вулиці Гончара, у Маріїнському парку, у Міському саду, на площі Івана Франка, на Михайлівській площі, у сквері на вулиці Федорова.
Сходи.
Чимало чудових краєвидів можна сфотографувати, якщо прокласти маршрут через сходи на пагорбах Києва. Ось кілька з них: Одні з найдавніших – сходи з Пейзажки до урочища Кожум’яки, залізні сходи з Андріївського узвозу на гору Уздихальниця, навпроти них – сходи на Замкову гору, сходи у Володимирському парку, сходи з Володимирського узвозу до пам’ятника Магдебурзькому праву.
Креативні лавки
Ще один варіант маршруту пролягає через місця, де у столиці встановлено креативні лавки. Кожна з ключових точок маршруту одночасно стане місцем для прикольного селфі. До того ж на лавках можна відпочити, якщо втомилися під час прогулянки. Де знайти незвичні лавки: прикрашені мозаїкою лавки-чашки на вулиці Прорізній, лавка “Закохані ліхтарі” на Майдані Незалежності, лавка “закоханих стільців” на Хрещатику,15, лавка схожа на американські гірки та інші незвичні лавки у парку Шевченка, лавка “Олівці” біля Золотих Воріт, креативні лавки на Пейзажній алеї.
“Користуючись таким принципом, ви самі можете вигадати тему і прокласти оригінальний маршрут для прогулянки. Пам’ятайте, що ходити пішки – корисно для здоров’я, безпечно для екології, а також дозволяє милуватися містом навколо і робити прикольні фото”, – сказав Костянтин Яловий.
Кілька фактів про пішу ходьбу:
Прогулянка – це ходьба неспішним кроком зі швидкістю 2-3 км/год (60-70 кроків за хвилину). Оздоровча ходьба – це рух в досить швидкому темпі (зі швидкістю 4-6 км/год або 90-130 кроків за хвилину) або по пересіченій місцевості.
Заняття оздоровчою ходьбою мають тренувальний ефект. Серцевий ритм пришвидшується, дихання стає глибше, активізується кровообіг і обмін речовин.
Стало відомо, чому в Києві не відкривають всі станції метро під час тривоги попри петиції
У столиці молода дівчина після сварки вчинила самогубство прямо біля станції метро "Осокорки"
У столиці судитимуть шахраїв, що під прикриттям "благодійного фонду" зібрали ₴5 млн "на допомогу дітям"
На війні загинув студент-політолог 4 курсу філософського факультету університету Шевченка
Фізичні навантаження посилюють синтез гормон щастя – ендорфіну, який викликає прилив сил і відчуття повноти життя. Півгодинна прогулянка в інтенсивному темпі підвищує концентрацію ендорфіну в 5-7 разів.
Ідеальне місце для ходьби – м’які ґрунтові або лісопаркові стежки. Ходити по таких доріжках, по-перше, приємно, по-друге – безпечно. Інтенсивна ходьба по твердим покриттям створює підвищене навантаження на колінні суглоби й хребет.
У ідеального взуття для занять ходьбою – м’яка широка та гнучка підошва, яка дає хороше зчеплення, високий задник і п’ята з амортизатором, високі краї, що фіксують голеностоп.
Найбільше користі дають систематичні заняття. Оптимальне щоденне навантаження – 10 тисяч кроків, приблизно 5-8 км. Зазвичай таку відстань людина в середньому темпі проходить за годину-півтори.
Додаткова інформація та коментарі:
За телефоном: +380 97 937 86 22.
Електронна адреса: press.k.yaloviy@gmail.com.